Wrzesień z VAT

Zapraszam na cykl 4 szkoleń “Wrzesień z VAT”, które zostaną opublikowane w każdą niedzielę września o godzinie 20-00 na mojej stronie na faceboo’u: https://www.facebook.com/dulebaewelina

Poniżej bezpośrednie linki do każdej z lekcji:Lekcja 1: Kasa fiskalna – błędna stawka VAT

Kasa fiskalna – błędna stawka VAT. Jak skorygować błędnie zastosowaną stawkę VAT na kasie fiskalnej, poznaj praktyczny przykład.
Podstawy prawne o których wspominam w lekcji:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29.04.2019 r. w sprawie kas rejestrujących
§ 3. 1. Podatnicy prowadzą ewidencję każdej czynności sprzedaży, w tym sprzedaży zwolnionej od podatku, przy użyciu kas, które zostały nabyte w okresie obowiązywania potwierdzenia, że kasa spełnia funkcje wymienione odpowiednio w art. 111 ust. 6a lub w art. 145a ust. 2 ustawy oraz wymagania techniczne (kryteria i warunki techniczne) dla kas, wyłącznie w trybie fiskalnym pracy tej kasy, po dokonaniu jej fiskalizacji.
(…)
4. W przypadku wystąpienia oczywistej pomyłki w ewidencji podatnik dokonuje niezwłocznie jej korekty przez ujęcie w odrębnej ewidencji:
1) błędnie zaewidencjonowanej sprzedaży (wartość sprzedaży brutto i wysokość podatku należnego);
2) krótkiego opisu przyczyny i okoliczności popełnienia pomyłki oraz dołączenie oryginału paragonu fiskalnego potwierdzającego dokonanie sprzedaży, przy której nastąpiła oczywista pomyłka.
§ 4. Podatnicy, o których mowa w art. 111 ust. 5 ustawy, ewidencjonują wartość sprzedaży jako sprzedaż zwolnioną od podatku.
art. 108 ust. 1 ustawy o VAT.
Praca domowa
Wypełni ewidencję korekt przy założeniu, że nasz podatnik w sumie zaewidencjonował na kasie fiskalnej sprzedaż w wysokości: 1 000,00 zł netto + 230,00 zł VAT, 1230,00 zł brutto w całym miesiącu.
Przykładową ewidencję wraz z rozwiązaniem pracy domowej będzie można odebrać na maila 02-10-2020 🙂
Dołącz do zabawy -skomentuj materiału i zostaw łapkę w górę lub serducho, jeśli będziesz uczestniczyć w zabawie cały miesiąc otrzymasz 70% zniżki na kurs “Kasy fiskalne z uwzględnieniem najnowszych zmian”.
Chcę maksymalnie zaangażować Cię w rozwój – zacznij od tego małego kroku razem z nami
  • Komentarze

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 Akademia Księgowości i Prawa Podatkowego EWELINA DULĘBA - KURSY Z KSIĘGOWOŚCI